دوشنبه ٠١ مرداد /
سخن روز :امام على عليه ‏السلام : از اطمينان به خودت بپرهيز ؛ زيرا كه آن از بزرگترين دام ‏هاى شيطان است.
 


کد خبر: ٥٢٦٣٨٢      زمان ارسال :يکشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٦  ١٢:٠٢

داستان سر

ماجرای شهادت و اسارت با غرور و عکسی که کار را تمام کرد



ماجرای شهادت غرور آمیز محسن حججی توسط تروریست های داعش، موجی از همبستگی، غرور ملی و تکریم مدافعان حرم را در کشور ایجاد کرد.

از چهارشنبه که خبر شهادت شهید حججی نخستین بار در فضای مجازی و توسط همسرش منتشر شد، 3 روز می گذرد با این حال فضای مجازی و حقیقی متاثر از جنایتی است که داعشیان با حمایت و پشتیبانی جنگنده های آمریکا در منطقه الجمونه در نزدیکی مرز عراق و سوریه رقم زدند. شهید محسن حججی 25 ساله و اصالتا اهل نجف آباد اصفهان بود که روز دوشنبه در عملیات مستشاری نزدیک مرز سوریه با عراق به اسارت گروه تروریستی داعش درآمد و پس از 2 روز به دست تروریست های تکفیری در سوریه به شهادت رسید. از این شهید مدافع حرم فرزندی 2ساله به یادگار مانده است. اما ماجرا شهادت محسن حججی چگونه رقم خورد. روز دوشنبه 16 مرداد جنگنده های آمریکایی مواضع گردان های سید الشهدا(ع) وابسته به نیروهای بسیج مردمی عراق(حشد الشعبی) را در منطقه الجمونه نزدیک مرز تنف( مرز عراق و سوریه) بمباران کردند. دقایقی پس از این بمباران که در بین آنان 7 عضو سپاه پاسداران از قبیل فرمانده بلندپایه ایرانی حسین قمی نیز حضور داشتند، عناصر گروه تروریستی داعش حملات خود از 3 محور را به سوی مواضع حشد الشعبی آغاز کردند و توانستند منطقه را به تصرف خود درآورند و "محسن حججی" رزمنده مدافع حرم ایرانی را نیز اسیر کنند. عناصر داعش پس از اسارت شهید حججی، تصویری از وی منتشر کردند که وی با دستانی بسته در اسارت یکی از عناصر داعش است اما کمتر از 2 روز پس از انتشار این عکس که در ایران به نماد غرور و هیبت یک رزمنده مدافع حرم تشبیه شد، گروهک تروریستی داعش در ادامه جنایات وحشیانه خود، سر از پیکر مطهر این رزمنده مدافع حرم نجف آبادی جدا کرد و تصاویر این قدام دردمنشانه خود را در خبرگزاری اعماق که وابسته به داعش است، منتشر کرد.

عکس است که تمام معادلات را به هم ریخته

ظاهر عکس نشان از اسارت است، اماآنچه در دل عکس نهفته چیز دیگریست.

 خط به خط عکس را که میخوانی میفهمی که اسارت در این عکس نمیگنجد، آنچه وجود دارد تنها اقتدار و صلابت جوان ایرانی است که از اول تا آخر پای عقیده اش ایستاده. "محسن حججی" یک نام نیست، او حالا نماد مدافع حرمی است که حالت مقتدر صورت، ژست استوار شانه های رو به عقبش در شرایطی که دستانش بسته است، شخصیت کاریزماتیکش را نشان می دهد.

 

 به تعبیری این تصویر کلام حضرت علی(ع) را فریاد می زند. «عظم الخالق في انفسهم و صغر ما دونه في اعينهم»
خدا را در دل­هاي خود به عظمت شناختند و غير خدا در نظر اين­ها کوچک است. خطبه 19 نهج البلاغه


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج




آخرین اخبار
سوژه هفته
پرسمان دانشجویی سامانه ثبت نام عمره دانشگاهیان
دکه نشریات
  • گاهنامه کانون مسجد دانشگاه بجنورد منتشر شد
    گاهنامه کانون مسجد دانشگاه بجنورد منتشر شد

  • شماره دوم نشریه فرهنگی ، ادبی بچه های مسجد
    دومین شماره نشریه فرهنگی ، ادبی بچه های مسجد دانشگاه توزیع شد .